Skip links
halkali reklam ajansi One Click Works

Sosyal Medya Görsel İçeriğin Önemi

halkali reklam ajansi One Click Works

Çeşitli sosyal medya platformlarında her gün çeşitli şekillerde görsel içerik tüketiyoruz. Çevrimiçi videolar, resimler, ekran görüntüleri, GIF’ler, slayt desteleri, infografikler, markaların daha sık kullandığı en yaygın görsel içerik biçimleridir. %94’ten fazlasının görsel içerik tarafından oluşturulduğunu fark etmek oldukça ilginç. Markalar, daha fazla kitleyle etkileşim kurmak ve onların dikkatini çekmek için sosyal medya profillerinde ve sayfalarında görsel içerik olarak ilginç infografikler, fotoğraflar, makaralar, memler vb. yayınlıyor.

Bir araştırma, görsel içeren Facebook gönderilerinin, görsel içermeyen gönderilerden 2,3 kat daha fazla etkileşim alabileceğini ortaya koydu. Instagram’daki insanların yaklaşık %35’i kısa anlatı tarzı hikayeler, testler ve anketlerle etkileşime giriyor. İnfografikler en çok tüketilen dördüncü görsel içeriktir. Yani, her şey görsel olmakla ilgili! Dolayısıyla, kitlenize ulaşmak isteyen bir markaysanız, sosyal medya kollarınızdaki görsel içerik ileriye giden yoldur. Yardıma ihtiyaç duymanız durumunda dijital pazarlama ve sosyal medya pazarlama ajanslarından yardım almayı düşünün .

SOSYAL MEDYA PAZARLAMASINDA GÖRSEL İÇERİĞİN NEDEN ÖNEMLİ OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUNUZ ?

  1. İlgi çekmeye yardımcı olur: İnsanların neredeyse %65’i görsel olarak öğrenir ve gördükleri şeyleri daha derinlemesine hatırlar. Bu nedenle, çok ihtiyaç duyulan çekişi elde etmek istiyorsanız,  daha fazla görsel içerik koymaya odaklanın.
  2. Sosyal katılımı artırır: Görseller daha fazla paylaşım alır ve teşhir edilmesine yardımcı olur. Bu nedenle, sosyal medya pazarlama ajansları , kullanıcılar tarafından paylaşılabilecek, ilişkilendirilebilir içerikler koyuyor. Ve bu tür ilişkilendirilebilir içeriği sosyal medyada yayınlamak, markaların sosyal katılımlarını oluşturmalarına da yardımcı olacaktır.
  3. Daha fazla görüntüleme sağlar: İnsanlar sosyal medya beslemelerinde, sayfalarında ve hatta makalelerinde gezinirken çoğu içeriği gözden geçirir. Tamamen okumuyorlar. Evet! Kesinlikle doğru. Bu nedenle, markanın izlenimini iyileştirmeye ve sosyal medyada dönüşüm elde etmeye yardımcı olabilecek görsel içeriktir. Öyleyse neden denemiyorsun? Çoğu dijital pazarlama ajansı ve sosyal medya pazarlama ajansı , SEO için optimize edilmiş içerik oluşturur ve ilgili hashtag’ler ekler.

 

Güvenebileceğiniz bir tam hizmet pazarlama ajansıyla ortak olmak istiyorsanız, halkalı reklam ajansı One Click Works özel olarak uyarlanmış çözümlerimiz, gereksinimlerinizi kolaylaştıracak ve pazarlama departmanınız olarak destek olmanıza ve hatta “adım atmanıza” yardımcı olacaktır. Aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla tutucu modeli sunuyoruz ve işletmenizin ihtiyaç duyduğu destek kolu olacağız. Seçenekleri keşfetmek için bugün ekibimizle iletişime geçin.

Nasıl yardımcı olabiliriz?