Skip links

Medikal Turizm Reklam Ajansı

medikal turizm

Medikal Turizm son zamanlarda klinik sahnede ortaya çıkan bir model, klinik veya sağlık turizminin büyümesidir. Bu, klinik değerlendirmelerini ve diğer sağlık hizmetlerini kullanmak için başka bir ülkeye çıkma riskinin gösterilmesidir. Türkiye sağlık turizminde dünyanın önde gelen ülkelerinden biridir. Giderek artan sayıda yabancı hasta, hastalıkları tedavi etmek için buraya geliyor. Kamu otoritesi, 2023’te farklı ülkelerden 2 milyon hasta almak ve 20 milyar dolardan fazla tedarik etmek isteyerek seyahat endüstrisinde etkili bir şekilde refah yaratıyor.

Medikal Turizm, hastaların tedavi olmak, sağlıklarına ulaşmak ve yaşamsal fonksiyonlarını sürdürebilmek için tercih ettikleri bir turizm türüdür. Türkiye organ naklinde göstermiş ve kanser tedavisinde sıklıkla uluslararası medikal turizmi başarıyla yükseltmiştir. En çok tercih edilen tıbbi müdahale çeşitlerini sıralayacak olursak; kanser ve kalp cerrahisi, beyin tümörü tedavisi ve kök hücre tedavileri bunların başında gelmektedir. Ayrıca bu hastalıkların tedavisi Türkiye’de en çok tedavi edilen tedavilerdendir. 

Medikal Turizm nedir?

Medikal Turizm nedir sorusu önemli bir arama terimi haline gelmiştir. Sağlık turizmine yönelik teşviklerin de etkisiyle yatırımcıların alana ilgisi de arttı. Ayrıca bu turizm dalı, dünya ülkeleri için ekonomik bir gelir kaynağı haline gelmiştir. Bu durum medikal turizm faaliyetlerinin gelişmesi ve işletme sayısının artması olarak ortaya çıkmaktadır.

Sağlık turizmi küreselleşmeye bağlı olarak tüm dünyada yaygınlaşmıştır. Gelişmiş ülkelerdeki tedavi maliyetlerinin yüksek olması ve sağlık harcamalarının sosyal güvenlik tarafından karşılanmaması, bireyleri tedavi amaçlı yurtdışı seyahatlerine itmektedir. Uluslararası seyahat olanaklarının gelişmesi ve kolaylaşması medikal turizm faaliyetlerini de cazip hale getirmiştir.

Sağlık turizmi, hasta veya sağlığına duyarlı bireylerin tedavi olmak ve çeşitli alternatif yollarla sağlığı bulmak için yaptıkları turistik faaliyetler bütünüdür. Turistik faaliyetler kapsamında sağlık merkezleri, sağlık turizmi işletmeleri, yaşlılar ve bakım veya termal merkezler ziyaret edilebilir.

Bakım merkezleri ve termal merkezler başlı başına tatil ve konaklama merkezi haline geldi. Rahatlama, SPA, masaj gibi uygulamalarla zihinsel ve fiziksel olarak detoks yapmak isteyenler yılın on iki ayı sağlık turizmine ilgi gösteriyor. Bu nedenle medikal turizm geleceğin parlak alanları arasında yerini almıştır.

Sağlık Turizmi

Son teknoloji ilaçları olan çoğu ülke yabancı hastalar için caziptir, ancak talep ettikleri maliyetler genellikle aşırı derecede yüksektir. Türkiye’de Sağlık Turizmi bu anlamda özel bir durumdur. Mahalle tıbbi klinikleri kıyasıya masraflar sunuyor. Buradaki analitik değerlendirme ve tedavi masrafları, Amerika Birleşik Devletleri veya Batı Avrupa’dakinden çok daha düşüktür, ancak, yönetimlerin doğası benzer bir önemli düzeyde kalış sağlamıştır. Kamu otoritesi, klinik yolcuları makul maliyetlerle çekmek için, Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan acil kliniklerde tedavi gören yabancı hastalar için KDV’yi iptal etti.

Türkiye’nin coğrafi konumu ve konumu, kayıtlı idarelerin niteliği, çevresi, 3 eşsiz kara parçası üzerinde 1,5 milyar kişiye sahip olması ve 4 saatlik uçuş mesafesi onu dünyadaki sağlık turizminin parlayan yıldızı yapmaktadır.

Türkiye’de sağlık turizminin gelişmesinde etkili faktörler

Tüm dünyada popülaritesi artan Medikal Turizm Türkiye’de de aktif bir sektör. Ülkemizde aktif sağlık turizmini etkileyen faktörlerden bazıları ve Türkiye’de sağlık turizminin gelişmesinin nedenleri şu şekilde ifade edilebilir:

Türkiye’deki sağlık kuruluşlarının ve sağlık tesislerinin kalitesinin artırılması,
Türkiye’de sağlık yatırımlarının artması ile bölgemiz gelişmiş ülkeler için güçlü bir sağlık turizmi pazarı haline gelmiştir,
Gelişmiş ülkelerde tedavi masrafları sosyal güvenlik kapsamında olmadığı için ülkemiz tedavi masrafları açısından daha caziptir,
Ortadoğu ülkelerinde estetik cerrahi gibi konularda toplumsal önyargılar nedeniyle ülkemizde tedavi görmek isteyenlerin tercihi,
Kaplıca ve termal rezervler bakımından zengindir.

Türkiye’de sağlık turizminin durumu

Türkiye’de sağlık turizmi gelişmeye açık bir alandır. Ülkemizde sağlık sektöründe yaşanan atılımlar ve gelişmeler sağlık turizminin olanaklarını da zenginleştirmiştir. Türkiye’de sağlık turizmi de prosedürlere tabidir. Yasal olarak haklıdır ve genel bir standart çizgi zorunludur.

Medikal Turizm yönetiminin Türk mevzuatında da teşviklerle desteklendiği görülmektedir. Sağlık turizminin desteklenmesine ilişkin yasal dayanaklar ve genelgeler ile işletmeciler teşvik edilmekte ve piyasaya girişleri kolaylaştırılmaktadır.

Medikal Turizm Web Tasarım

Dijital pazarlama şirketleri için en zorlu sektörlerden biri sağlık turizmi. Google, Facebook ve Instagram gibi web sitelerinin algoritmaları, insan sağlığı için pazarlama söz konusu olduğunda özellikle hassastır ve sistemden kalıcı olarak yasaklanmalara neden olabilir. Medikal turizm web tasarım yaptırmak özenli bir süreçtir. Mağdur olmamak için sağlık turizmi sektörüne hakim bir dijital ajans ile iş birliği yapmalısınız. One Click Works olarak tecrübemiz ile her zaman yanınızdayız.

Medikal Turizm SEO

Medikal Turizm alanında SEO’nun önemi, diğer herhangi bir endüstrininkini aşıyor. Sağlık turizmi ile uğraşan çok sayıda işletme vardır ve bu alanda oluşturulan içeriğin anahtar kelime zorluk oranı yüksektir. Ortalama bir sektörden çok daha fazla çalışma ve emek isteyen bir sektördür. Ama size dönen hasta sayısı bununla doğru orantılı olarak çok daha fazla olacaktır. Bu sektörde anahtar kelime arama hacmi oldukça önemlidir.

Sık Sorulan Sorular

Herkesin en iyi olduğu işi yapmaya hakkı olduğu bilinciyle, bunun için One Click Works firmamızdan danışmanlık hizmeti almanız gerektiğine inanıyoruz. Sizi ortaklık anlaşması yaptığımız teşvik danışmanlığı firmasına yönlendiriyor, teşvik sürecinizi ortağımızın bilgili ekibi ile en verimli şekilde gerçekleştirmenizi sağlıyoruz.

Potansiyel hastalarınızın Google veya sosyal medyadaki reklamlarınızı görmesini bekleyebilir ve reklamlara tıklamasını bekleyebilirsiniz. Her reklam kampanyasının benzersiz bir amacı ve taktikleri vardır. Hastaları web sitenize yönlendiren reklamın amacı, dönüşünüzü beklerken web sitenizdeki canlı sohbet, WhatsApp, telefon numaranız veya Randevu Al formu aracılığıyla sizinle iletişime geçmelerini sağlamaktır. Tüm bu olası hasta ayrıntıları e-postanızda, her yerden görüntüleyebileceğiniz bir Google elektronik tablosunda ve varsa CRM sisteminizde saklanır.

 

Başarının temel şartlarından biri de hemen gönderilen hastalara hızlı tepki verebilmektir, bu nedenle bu konuda uyum sağlayabilen, yabancı dil seviyesi iyi, ikna ve satış kabiliyeti yüksek bir kadroya ihtiyacınız olacaktır.

Leave a comment

  1. Medikal turizm hakkında okuduğum en faydalı içeriklerden bir tanesi. Teşekkürler

  2. Medikal turizm ile alakalı sektörde en iyi firmalardan diyebilirim. Tüm süreçlerimizi takip edip web sitemizden neden Lead alamadığımızı tespit ettiler. Bir çok alanda yenilikler yaparak destek oldular. Tüm ekibe teşekkür ediyorum özellikle Ece hanıma teşekkür ederiz.

  3. Yorum yapma alışkanlığımız pek yoktur fakat ne istediğimizi anlayıp çok kısa sürede sürede işlerimizi tamamladılar. Teşekkür ederiz.

Nasıl yardımcı olabiliriz?