Skip links
neden saglik turizmi danismanligi One Click Works

Türkiye’de Sağlık Turizmi: Neden Tercih Edilmeli?

Türkiye, Avrupa ve Asya kıtasının birleşim yeridir. Bununla beraber Türkiye dünya üzerinde en çok turisti ağırlayan 6. Ülke konumunda yer almaktadır. Türkiye turizm konusunda kendini fazlasıyla geliştirmiş, turizm üzerine yapmış olduğu bu yatırımlardan dolayı son zamanlarda Turizm’de zirveyi görmüştür. Türkiye sağlık turizmi üzerinde de lider konumda bir ülkedir. Dünyada en çok hastahane ye sahip olan ülkelerden biri Türkiye’dir. Bu yüzden ülkeye her yıl sağlık için tam 400.000 üzerinden kişi gelmektedir. Türkiye’nin bu gidişata bakıldığı zaman sağlık turizminde dünyada gözde ülke olacağı öngörülmektedir.

Türkiye’nin sağlık hizmetleri Sağlık Bakanlığı gözetiminde yapılır. Türkiye dünyada sağlık sisteminde lider ülke olduğunu 2020 yılında dünyada var olan Covid19 pandemisi ile kanıtlamıştır. Bu yüzden Türkiye’de sağlık turizmi: Neden tercih edilmeli? Diye bakıldığı zaman pandemi döneminde Türkiye’nin sağlık yönünden ortaya koymuş olduğu başarı en somut örneğidir. Türkiye’de bulunan kamu ve devlet hastanelerinde bulunan tıbbi cihazlar son teknolojiye sahip olan cihazlardır. Türkiye’de bulunan hastahanelerde çok fazla bölüm yer almaktadır. Peki, kapsamlı bir şekilde sağlık kontrolünden geçmek isteyen kişiler neden burayı tercih etmeli? Çünkü Türkiye’de her hastahane’de robotik cerrahi, MR, kemik iliği, organ nakli en başarılı bir şekilde yapılmalıdır.

Sağlık Turizmi Hastanelerin Gelişmesini Sağlıyor

Hastahane odalarında bir hastanın rahatlığı için her şey eksiksiz bir şekilde düşünülmüştür. Hastahane odalarında rahat etmek isteyen kişiler Türkiye’de sağlık turizmi: Neden tercih edilmeli? Diye sorduğu zaman Türkiye’de bulunan hastahane odalarına bakmalıdır. Çünkü rahat etmesi için gerekli olan her şeyi orada bulacaktır. Sağlık için ülkeye gelen turistler iletişim konusunda bir sorun yaşamazlar. Çünkü Türkiye’de hastahanelerde yabancı dil bilen personeller bulunmaktadır.

kapak 002545 One Click Works

Türkiye’de Sağlık Hizmeti Hem Kaliteli Hem Daha Ucuz

Kanser tedavisi ve kök hücre nakli batıda son derece pahalı. Hatta batıda kanser görülme sıklığı son zamanlarda artış göstermiş durumda. Batıda sağlık sigortası sistemi de son derece sıkıntılı. Hâl böyle olunca Türkiye yabancılar için sağlık alanında en iyi tercihlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak Türkiye’de sağlık turizmi: Neden tercih edilmeli? Sorusunun cevabı sadece bunlarla sınırlı kalamaz. Çünkü Türkiye’de sağlık alanında bilimsel yeterlilik de bulunuyor. Ayrıca Türkiye’de ilaç fiyatları daha uygun fiyatlarda.

Türk Doktorların Sahip Olduğu Bilgi Ve Birikim Üst Düzeyde

Türk doktorlarının her birinin sahip olduğu bilgi ve birikim, kabiliyet üst düzeyde. Yabancılar bunun yanı sıra Türkiye’de oldukça modern hastahaneler olduğu için burayı öncelikli olarak tercih ediyorlar.

Türkiye’nin Sağlık Turizmin için Diğer Güçlü Yönleri Nelerdir?

Bunun dışında Türkiye’nin sağlık turizminde güçlü olduğu çok sayıda yönler bulunmaktadır. Bunların en başında iklim geliyor. Türkiye iklimi oldukça uygun bir ülke, ülkenin denizi, kumsalları, şifalı suları, göz alıcı ormanları pek çok kişinin ziyaret etme sebebi. Bir başka şey ise Türk Hava Yolları. THY dünyada birçok noktaya en çok uçuş yapan havayolu markası. Türkiye’nin sağlık turizmine Bu nedenle oldukça fazla katkı sağlıyor.

Sağlık Turizminin Faydaları Nedir?

Sağlık turizminin en başta ekonomiye büyük faydaları bulunmaktadır. Turistler sağlık turizmi için Türkiye gibi ülkelere gelirse ülkeye ciddi bir döviz girer. Ülkeye döviz akışı sağlanması çok önemlidir.

 

saglik turizmi nedir cesitleri g 1 One Click Works

Sağlık Turizmi Üzerine Katkı Sağlayan Unsurlar Nelerdir?

Hastanın beklentileri sağlık turizmine katkı sağlayan en önemli etkenler arasında yerini almaktadır. Bunu sağlayan etkenler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Hasta bekleme süresinin azaltılması,
  • Kaliteli hizmeti çok daha kısa bir süre içinde almak,
  • Sağlık teknolojilerinin son derece donanımlı olması,
  • Tedavinin yanı sıra gezi ve kültürel aktivitelere de ulaşım sağlama,

Gibi unsurlar sağlık turizmine katkı sağlayan en önemli unsurlar arasında yerini almaktadır.

Türkiye’de Sağlık Turizmi En Çok Hangi Bölgelerde Gerçekleşir?

Türkiye’de sağlık turizminde en çok tercih edilen şehirler İstanbul ve Antalya’dır. Ayrıca Antalya en başarılı şekilde organ nakli yapan şehirdir. Türkiye’ye nakil olmak için gelen turistler en çok bu işlemi Antalya’da yaptırmaktadır. Ayrıca Antalya bir turizm kenti olduğu için buraya gelen kişiler birbirinden kaliteli ve son derece donanıma sahip olan sağlık teknolojileri ile gelen turistler tedavi olurken şehrin güzelliklerini de görme imkânına sahip olurlar. Bu alanda faaliyet yürüten fiemaların ve hekimlerin kendilerini tanıtmaları adına Sağlık turizmi reklam ajansı firmamızdan destek alabilirsiniz.

Nasıl yardımcı olabiliriz?